“Wsłuchani w szum drzew
Lasku Wolskiego
staramy się uczyć szacunku do przeszłości,
wartościowego życia tu i teraz
oraz umiejętności niezbędnych,
by zmierzyć się z przyszłością."

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 72

im. Teofila Lenartowicza w Krakowie!

Szkoła położona jest na Woli Justowskiej, w odległości zaledwie 6 km od Rynku Głównego, a mimo to w zielonej i cichej okolicy nieopodal Lasu Wolskiego. Nasza szkoła, założona w 1871 roku, łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Zajmuje dwa budynki: przedwojenny, należący niegdyś do rodziny Bizanców, ale z czystymi, barwnymi  korytarzami i salami lekcyjnymi, biblioteką oraz nowoczesny – mieszczący salę gimnastyczną, sale lekcyjne  i salę multimedialną.
Wszyscy pracownicy szkoły starają się, by dzieci czuły się tu bezpieczne. Wysiłki te wspomagają: realizacja programu wychowawczego i profilaktycznego, monitoring wizyjny, blokada drzwi wejściowych z domofonem, współpraca z Policją i Strażą Miejską.
W programie wychowawczym i w szkolnym systemie oceniania zachowania kładziemy duży nacisk na tradycyjne wartości: kulturę osobistą, obowiązkowość, umiejętność współpracy w grupie. W nauczaniu wykorzystujemy nowoczesne technologie:  multimedia i komputery.
Mimo stawianych naszym uczniom wysokich wymagań, w szkole panuje bardzo dobra, sprzyjająca rozwojowi dziecka atmosfera. Wykształcenie, doświadczenie i umiejętności nauczycieli gwarantują bardzo dobrą pracę
dydaktyczno – opiekuńczo - wychowawczą.

Szkoła oferuje:
  • świetlicę czynną od 7.00 do 17.00,
  • stołówkę, w której można zjeść smaczne i tanie obiady, które są przygotowywane na miejscu.
  • doskonale wyposażoną bibliotekę,
  • pracownię komputerową i multimedialną,
  • opiekę pedagoga, logopedy i pielęgniarki szkolnej,
  • nowoczesne wielofunkcyjne boisko szkolne dostępne także po lekcjach,
  • prowadzoną we współpracy z Krakowskim Centrum Rehabilitacji gimnastykę korekcyjną
  • dodatkowe zajęcia dla uczniów mających problemy z nauką oraz zajęcia teraputyczne.
  • zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania i talenty: SKS, balet, zajęcia taneczne, szachy, programowanie, nauka gry na gitarze, robotyka, piłka nożna dla dziewczyn i dla chłopaków, kółko teatralne, nauka śpiewu.
  • W czasie wakacji szkoła organizuje półkolonie.
  • Szkoła współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczną.
  • Szkoła współpracuję ze szkołą  jezyków obcych. Dzieci uczęszczają na dodatkowy: j.angielski, hiszpański, itp.
  • Uczniowie naszej szkoły często jeżdzą na wycieczki, Biorą udział w zajęciach tematycznych, konkursach i warsztatach zarówno w szkole, jak i poza nią.

Zapewniamy dzieciom:
  • dobrą profesjonalną opiekę,
  • bezpieczeństwo,
  • kameralną, rodzinną atmosferę,
  • właściwe warunki do pełnego rozwoju.

Oczekujemy od rodziców:
  • zainteresowania postępami dzieci,
  • wspólnej z nami pracy nad kształtowaniem ich osobowości,
  • zaangażowania w pracę naszej szkoły.