I etap prac ogrodu sensorycznego został zakończony!
19 czerwca 2024

I etap prac ogrodu sensorycznego został zakończony!

Zgodnie z harmonogramem realizacji ogrodu sensorycznego przy współpracy Szkoły z UNICEF i IB I etap prac został zakończony! Wspólnymi siłami Nauczycieli, Rodziców i Uczniów wytyczyliśmy teren pod zagospodarowanie.
Akademia Bohaterów Klimatu dobiegła końca!
16 czerwca 2024

Akademia Bohaterów Klimatu dobiegła końca!

Akademia Bohaterów Klimatu dobiegła końca! Szkołę Podstawową nr 72 w Krakowie reprezentowała dzielnie klasa 1a wraz z p. Moniką!
Dzień Pustej Klasy! Dzień Dziecka i Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 72 w
14 czerwca 2024

Dzień Pustej Klasy! Dzień Dziecka i Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 72 w Krakowie

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - 7 czerwca, w piątek zaprosiliśmy Naszych uczniów do włączenia się w akcję #dzienpustejklasy2024 i zorganizowaliśmy dla nich Dzień Dziecka i Dzień Sportu!
"Jak przygotować się do lotu w kosmos? - czyli o cyfrowej higienie"
12 czerwca 2024

"Jak przygotować się do lotu w kosmos? - czyli o cyfrowej higienie"

W ramach projektu Stacja Galaxy uczniowie klas 1-3  odpowiadali na pytanie "Jak przygotować się do lotu w kosmos? - czyli o cyfrowej higienie”.
Projekt Ogrodu Sensorycznego
08 czerwca 2024

Projekt Ogrodu Sensorycznego

Już w najbliższy poniedziałek 10 czerwca, od godziny 10:00 spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 72 w Krakowie na zielonym terenie w celu rozpoczęcia prac ziemnych, tym samym wchodząc w fazę pierwszego etapu realizacji Projektu Ogrodu Sensorycznego.
W klasach 1-3 "Tworzymy mapę internetowych aktywności”
05 czerwca 2024

W klasach 1-3 "Tworzymy mapę internetowych aktywności”

W ramach projektu Stacja Galaxy uczniowie klas 1-3 "Tworzyli mapę internetowych aktywności”.
Stacja Galaxy "Podróż do świata Internetu"
22 maja 2024

Stacja Galaxy "Podróż do świata Internetu"

W ramach projektu Stacja Galaxy uczniowie klas 1-3 odbyli "Podróż do świata Internetu".
Stacja Galaxy - Bezpieczne miejsce w sieci
17 kwietnia 2024

Stacja Galaxy - Bezpieczne miejsce w sieci

Miło Nam poinformować, że Nasza szkoła przystąpiła do projektu Stacja Galaxy. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1-3.
Projekt Akademia Bohaterów Klimatu
28 listopada 2023

Projekt Akademia Bohaterów Klimatu

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Akademia Bohaterów Klimatu” .
Program „Krakowska sieć AED – Impuls życia”
02 października 2023

Program „Krakowska sieć AED – Impuls życia”

Nasza szkoła bierze udział w programie „Krakowska sieć AED – Impuls życia” - szkolenia z udzielania pomocy przedmedycznej.
Ogród z klasą - wyjątkowy program dla szkół
28 września 2023

Ogród z klasą - wyjątkowy program dla szkół

Szkoła Podstawowa nr 72 w Krakowie przystąpiła do programu OGRÓD z KLASĄ. Jest to projekt Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie skierowany do Szkół Podstawowych na terenie gminy Kraków.
Nasza szkoła w Programie Laboratoria Przyszłości
01 grudnia 2021

Nasza szkoła w Programie Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie FUTURE4ME
03 listopada 2022

Nasza szkoła bierze udział w projekcie FUTURE4ME

Nasza szkoła bierze udział w projekcie FUTURE4ME - projekt edukacyjny dodatkowej nauki języka angielskiego.
Centrum Mistrzostwa Informatycznego
01 października 2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zgłoszeni uczniowie mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania. Więcej informacji na stronie #CMI lub na stronie szkoły.
Klasa z ECDL
01 września 2019

Klasa z ECDL

Szkoła Podstawowa nr 72 w Krakowie przystąpiła do programu "Klasa z ECDL". Program usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala na przygotowanie uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych.