Zbiórka karmy dla schroniska na Ukrainie

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do drugiej edycji akcji zbiórki karmy dla psów z największego schroniska w Europie, które mieści się na Ukrainie w Fedorivce. Poprzednio do zbiórki darów przyłączyło się kilka szkół, przedszkoli, żłobków, uczelni, a nawet szpital. Wspólnie zebrano ponad 6 ton karmy. Niestety nie było to jednak wystarczające, ponieważ potrzeby są ogromne. W tym azylu dziennie potrzeba około 1,5 tony jedzenia. Przebywa tam 3200 psów i 200 kotów. Zwierzęta trafiły tam, ponieważ właściciele nie mogli ich zabrać ze sobą podczas wyjazdu z terenów Ukrainy lub zmuszeni byli je oddać, bo nie stać było ich dłużej na utrzymanie zwierząt.

Zbiórka w naszej szkole potrwa do dnia 20 marca. Przyniesioną karmę (suchą lub mokrą, dla psów lub kotów), można składać do pudeł przygotowanych przy wejściach do szkoły.

W imieniu organizatorów zbiórki serdecznie dziękujemy za każdy, nawet drobny gest pomocy!

Sat