Zbiórka dla Lwowa
25 lutego 2022

Zbiórka dla Lwowa

Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (dary można przywozić codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00) oraz w naszej szkole.

Zbiórka rozpoczęła się w piątek, 25 lutego. Magazyn znajdujący się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana będzie przyjmować dary codziennie, od godz. 12.00 do godz. 20.00. Zbiórka potrwa do odwołania również w Naszej szkole.

Wejście na miejsce zbiórki na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajduje się od strony parkingu przy ul. Reymonta. Można tam wjechać bezpłatnie autem. Wjazd oznakowany jest niebieskimi flagami z logo Krakowa. Porządku pilnuje straż miejska.

Więcej informacji o zbiórce można uzyskać pod nr. tel. Urzędu Miasta Krakowa: 12 616 18 79 (w godzinach od 12 do 20) lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

W Naszej szkole dary można pozostawiać przy wejściu głównym, dary zostaną dostarczone na stadion.