AKTUALNE konkursy biblioteczne
20 października 2021

AKTUALNE konkursy biblioteczne

1. Wybieram tę książkę! - konkurs czytelniczy dla uczniów klas 7-8

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem „Wybieram tę książkę!”.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie:

Wykonać zdjęcie z wykorzystaniem ulubionej książki lub książek, które ma zachęcić odbiorców do czytania.

Napisać krótkie uzasadnienie wyboru książki, podając przynajmniej trzy proste argumenty. Wystarczy dokończyć zdanie „Wybieram tę książkę, ponieważ…”.

Gotowe zdjęcia proszę przesłać na maila: m.zabrzenska@sp72krakow.pl do 15.11.2021
W wiadomości proszę podać autora i tytuł ulubionej książki, uzasadnienie wyboru oraz nazwisko, imię i klasę uczestnika konkursu.
Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody.
Ogłoszenie wyników nastąpi 22.11.2021

Gorąco zachęcamy do zabawy z aparatem fotograficznym i książką :)

2. Książka w obiektywie - konkurs czytelniczy dla uczniów klas 4-6

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4 - 6 do udziału w konkursie na pracę fotograficzną o tematyce literackiej. Konkurs nosi tytuł "Książka w obiektywie".

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie:

· Przyjść do biblioteki szkolnej i wypożyczyć przynajmniej jedną interesującą książkę.

· Wykonać zdjęcie wybranej książki lub książek, które ma zachęcić odbiorców do czytania. Można tworzyć dowolne kompozycje. Liczę na Waszą kreatywność i wyobraźnię.
Gotowe zdjęcia proszę przesłać na maila: m.zabrzenska@sp72krakow.pl  do 15.11.2021
Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody.
Ogłoszenie wyników nastąpi 22.11.2021

Gorąco zachęcamy do zabawy z aparatem fotograficznym i książką :)

3. „Mój przyjaciel z okładki” - konkurs czytelniczy dla uczniów klas 1- 3

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1 – 3 do udziału w konkursie na pracę plastyczną o tematyce literackiej. Konkurs nosi tytuł: „Mój przyjaciel z okładki”.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie:

· Przyjść do biblioteki szkolnej i wypożyczyć ciekawą książkę lub wziąć ze swojej domowej biblioteki.
· Na podstawie treści swojej ulubionej książki stworzyć pracę plastyczną płaską
 w formacie A 3, dowolną techniką.
· Praca ma przedstawiać portret ulubionego bohatera bajki, baśni czy opowiadania.
· Proszę nie umieszczać na pracy informacji, o którego bohatera literackiego chodzi.
Gotowe prace należy przynieść do biblioteki szkolnej, do 15.11.2021 r.
Z tyłu pracy proszę napisać imię i nazwisko autora ilustracji oraz autora i tytuł książki, z której pochodzi bohater.
Podsumowanie konkursu nastąpi 22.11.2021r.

Mam nadzieję, że Biblioteka szkolna zapełni się pracami uczniów!

Zapraszam do udziału w konkursie!