Zaszczep dziecko w "Żeromskim". Pfizer czeka! PILNE PRZED KOŃCEM ROKU SZKOLNEGO
24 czerwca 2021

Zaszczep dziecko w "Żeromskim". Pfizer czeka! PILNE PRZED KOŃCEM ROKU SZKOLNEGO

Zaszczep dziecko w „Żeromskim”. Pfizer czeka!

Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin.
Zarejestruj swoje dziecko na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepimy przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia, a jeśli jest taka potrzeba - zaszczepimy małego pacjenta w warunkach szpitalnych. Nasze punkty szczepień są czynne od godz. 8 do 18.
W każdym punkcie, w każdym terminie, osobą kwalifikującą jest lekarz, zatem każdy nasz termin jest dostępny także dla dzieci. Nie można wysłać dziecka na szczepienie w towarzystwie kolegi czy sąsiadki, obecność opiekuna prawnego (najczęściej rodzica)  jest obowiązkowa!
Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat, młodzież w wieku 16 do 18 lat lub dorosłego można zarejestrować:

- kontaktując się z naszym punktem szczepień  - szczepieniacovid@zeromski-szpital.pl
- przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 – prosić o zarejestrowanie się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
- wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
- poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie dziecka?
- przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.
- jeżeli dziecko ma skończone 16 lat – także ono musi podpisać zgodę na szczepienie.
- kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.
- dzieci do ukończenia 16 roku życia szczepimy w obecności rodziców. Nastolatki, które ukończyły 16 rok życia mogą przyjść bez rodziców, za to z podpisanym przez rodzica zgodą na szczepienie.  Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków tutaj:
Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.
Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.
Dlatego zapisując dziecko do szczepienia, proszę zwracać uwagę na to, jaka szczepionka jest w wybranym terminie podawana w konkretnym punkcie szczepień.

Zaprasza serdecznie
Jerzy Friediger Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego