Zaproszenie na ekologiczny piknik w Parku Jordana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska
27 maja 2022

Szanowni Państwo,

W dniu 5 czerwca obchodzony jest w ponad 100 krajach Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Ideą tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten, ma przypominać, z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz podjąć próbę ich rozwiązania.

Ma on również na celu uświadomić nam, iż obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego i że nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska organizuje w dniach 3-4 czerwca br. (piątek, sobota) piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana.

Podczas wydarzenia odbędą się liczne warsztaty, konkursy z nagrodami, pokazy, gry i zabawy dla dzieci które wypełnione będą wiedzą proekologiczną.

Dzieci uczestniczące w pikniku dowiedzą się m.in. :

- skąd się bierze energia
- co to jest elektrosmog
- jak prawidłowo segregować odpady
- jak prawidłowo zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami

Szczegóły wydarzenia dostępne w linku: https://jestemekowkrakowie.pl/2022/05/24/swiatowy-dzien-ochrony-srodowiska-3-4-czerwca/

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pikniku!