Warsztaty pod patronatem UJ
20 września 2022

Warsztaty pod patronatem UJ

Celem naszej działalności jest podniesienie kompetencji w zakresie samodzielnego tworzenia rozmaitych form wypowiedzi pisemnych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy od V do VIII), którzy aktualnie nabywają elementarną sprawność w tej dziedzinie. Jest to proces długotrwały, wymagający uwagi, wsparcia i pomocy. Naszym zadaniem jest intensyfikacja tego rozwoju, dlatego proponujemy uczniom udział w pozalekcyjnych warsztatach, w trakcie których prowadzone będą różnorodne, praktyczne ćwiczenia w zakresie konstruowania własnych tekstów. Znajdą  się wśród nich zarówno te, które są niezbędne w ich dalszej edukacji polonistycznej, jak również takie, które będą wykorzystywane w komunikacji – najczęściej cyfrowej – nastawionej na praktyczne efekty, również w przyszłym życiu zawodowym.

PLAKAT-1