Informacja Inspekcji Handlowej w Krakowie - wyniki kontroli zabawek zagrażających zdrowiu i życiu dzieci!
31 sierpnia 2021

Szanowni Państwo,

w związku z sygnałami w sprawie możliwego zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci, spowodowanymi połknięciem zabawek tzw. „kulek magnetycznych” przez najmłodszych, Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej zlecił pracownikom kontrolę ryzykownych zabawek na szeroką skalę.

Wyniki jakie otrzymaliśmy z pobranych partii „kulek magnetycznych” budzą ogromny niepokój o zdrowie i życie dzieci bawiących się tego typu zabawkami.

Z uwagi na bardzo wysoki poziom zagrożenia zdrowia najmłodszych, pragnę przekazać informację P. Joanny Jahn – Machowskiej Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, zwracając się jednocześnie z uprzejmą prośbą o jak najszersze rozpropagowanie niniejszej informacji np. poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń lub udostępnienie za pośrednictwem prowadzonych przez Państwa stron internetowych.

Przesłane załączniki są do Państwa wykorzystania, więcej informacji dotyczących tego tematu znajduje się również na stronie www.krakow.wiih.gov.pl, jesteśmy dla Państwa dostępni również pod numerem telefonu (12) 448-10-30.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Karolina Łakomy
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie