Happy st. Patrick's Day
23 marca 2022

Happy st. Patrick's Day

W ramach upowszechniania kultury krajów anglojęzycznych 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka.

Większość uczniów przyszła w tym dniu ubrana na zielono. Klasy 4-8 udekorowały swoje sale i przygotowały gazetki ścienne w j. angielskim. Przedstawiciele poszczególnych klas, przebrani w charakterystyczne dla tego święta stroje, przeszli w korowodzie po szkole.

Tego dnia czekało na uczniów jeszcze więcej atrakcji. Na korytarzach znajdowały się stanowiska do malowania twarzy oraz fotobudka.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny skierowany do wszystkich uczniów. Prace przedstawiały ciekawe nakrycia głowy inspirowane Dniem Św. Patryka lub flagi Irlandii. Uwagę zwracała
oryginalność prac i wysoka jakość ich wykonania.

Wyniki konkursu dla klas:
Po podliczeniu punktów za najlepsze przebranie oraz po dokonaniu oceny wystroju sal lekcyjnych, z radością informujemy, że zwycięstwo zostało przyznane klasie 8a, która w nagrodę otrzyma bilety do kina na wspólne wyjście z wychowawcą :)

Wyniki konkursu plastycznego:
I miejsce Antonina Bukowy kl. 8c
II miejsce Emilia Hnatkowska kl. 3a
III miejsce Maja Filo kl. 4a

Wyróżnienie:
Łukasz Mrowiecki kl. 3a
Krzysztof Kierdaszuk kl. 6a

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2021/2022.

Dziękujemy wszystkim uczniom za duże zaangażowanie w przygotowanie Dnia Świętego Patryka w naszej szkole.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zespół nauczycieli języka angielskiego