2b na spektakl ,,Bajka o Szewczyku"
28 października, klasa 2b udała się do Teatru Groteska na spektakl ,,Bajka o Szewczyku".
Była to kolejna ciekawa forma przedstawienia krakowskiej legendy o smoku Wawelskim. Na scenie występował tylko jeden aktor, który w bardzo zabawny sposób potrafił wcielić się we wszystkie prezentowane postaci.
Jak później wyjaśnił widzom - taka forma teatralna nazywa się teatrem stolikowym, a aktor animuje drewniane lalki stolikowe.
W drugiej części dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych, gdzie miały okazję zobaczyć jak tworzy się teatr cieni, jak animuje się różne przedmioty - nawet z naszego otoczenia.




